Temel ilk yardım eğitimi

2 gün/16 saattir. Eğitimler, Sağlık Bakanlığınca onaylı, eğitimci sertifikasına sahip, deneyimli eğitimciler tarafından verilmektedir. Eğitim sonrasında İl Sağlık Müdürlüğü’nce yapılan teorik ve pratik sınavı geçen katılımcılara, Sağlık Bakanlığı Onaylı ve üç yıl geçerli olmak üzere “İlk Yardımcı Sertifikası” ve “İlk Yardımcı Kimlik Kartı” verilmektedir.

İlk Yardım Güncelleme Eğitimi

Geçerlilik süresi 3 yıl olan ilk yardımcı sertifika ve kimliği, bu sürenin bitiminden sonra en geç bir ay içinde yenilenmelidir. Bakanlığın zorunlu kıldığı uygulamaya göre bu süreler içinde güncelleme eğitimi alınmadığı durumlarda ilk yardımcı sertifikası ve kimlikleri iptal edilecek ve ilkyardım güncelleme eğitimine alınamayacaktır.

Sertifikasyon

-Program sonunda katılımcılar İl Sağlık Müdürlüğü’nün yapacağı sınava girecekleridir. -Sınav sırasında eğitmenlerimiz katılımcıların yanında olacaktır. -Sınavdan 85 ve üzerinde puan alan katılımcılar aynı gün içerisinde uygulamalı sınava alınacaktır. -İl Sağlık Müdürlüğü ile ve gerekli diğer tüm yazışmalar kurumumuz tarafından yapılacaktır. -Sertifika geçerlilik süresi 3 yıldır.

Eğitim Başvurusu

Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

ONLINE KURSLARIMIZ

İnternet üzerinden kurslarımıza katılabilirsiniz.